Gra władca pierścieni PBF

Przybądź, dobądź miecza i pokonuj wrogów!

Ogłoszenie

Wielkimi krokami zbliża się PIERWSZY TURNIEJ organizowamy przez Władcę Gondoru Riff'a. Turniej odbędzie się zaraz po zakończeniu treningu przez Alaude, Sarumuna, Avecesa i Karoldesa


  • Index
  •  » RYNEK
  •  » Zasady posługiwania się rynkiem

#1 2012-02-14 12:35:50

 Barbaros

Naczelny Uruk-hai

Skąd: Isengard
Zarejestrowany: 2011-12-08
Posty: 511
Punktów :   
Walki wygrane: 0
Walki przegrane: 0

Zasady posługiwania się rynkiem

Rynek Oferuje nam 2 rzeczy czyli sprzedaż przedmiotu "od ręki" albo wystawienie go do licytacji dla innych graczy. Nieco niżej znajdziesz opis tego co powinieneś zrobić w obu tych przypadkach.



1. Sprzedaż przedmoitu.




Jeżeli decydujesz się na sprzedaż przedmiotu "od ręki" wystarczy napisać to w odpowiednim dziale TUTAJ i automatycznie dostajesz  1/3(33%) jego ceny początkowej.

Na przykład potrzebujesz 3000 złota ale jesteś w posiadaniu przedmiotu o wartości 10.000 więc sprzedajeż go "od ręki" i otrzymujesz 3300 złota




2. Wystawienie przedmiotu do licytacji




Tutaj sprawa jest nieco bardziej skąplikowana. Zaczynamy od założenia wątku TUTAJ. Tematem wątku musi być nawa przedmiotu który chcemy sprzedać.

Następnie wpisujemy treść. Sama treść niema większego znaczenia ale musi się znaleźć tam kilka informacji:


1. Ile kosztuje przedmiot nowy w sklepie (może być w formie linku)

2. Wartość początkową licytacji - jest to wartość minimalna za którą chcemy sprzedać przedmiot

3. Czas na odpowiedź w licytacji. - Od 12 do 24 godzin - Jest to czas po którym przedmiot jest sprzedany osobie, która złożyła ostatnią propozycję.
Np.: czas na odpowiedź był 12h i osoba "A" złożyla jakąś ofertę kupna a osoba "B" po 13h złożyła inną to przedmiot ten w licytacji wygrała osoba "A"


4. Cena maksymalna - Zawsze jest to 3/4 ceny początkowej przedmiotu. Jeżeli ktoś zaoferuje cenę równą 3/4 ceny przedmiotu kupuje go automatycznie

Wadą licytacji na rynku jest to, że przedmiot może być wystawiony do licytacji tylko RAZ, czyli jak kupisz przedmiot w licytacji to nie będziesz mógł go wystawić drugi raz.

Kolejną wadą jest to, że jeżeli przedmiot jest od 2tygodni w licytacji i nikt go nie kupuje zostaje on zdjęty z licytacji i nie możesz go wystawić ponownie.

Mam nadzieje, że to co napisałem jest dla ciebie zrozumiałe jeżeli nie to masz tu jeszcze przykład jak mniej więcej powinien wyglądać wątek do sprzedaży przedmiotu. Jeżeli dalej masz problem napisz mi PW

Pozdro Barbaros



Przykład:

Temat wątku: Młot

Treść:
Mam do sprzedania młot  gdyż jest mi on juz nie potrzebny.

Oto link do niego "Młot" Abyś mógł zobaczyć jego wymagania i cene początkową

Cena jaką za niego oczekuje to przynajmniej 5000 złota a więc od tylu zaczniemy licytację

Maksymalna cena za ten przedmiot to 7125 złota

Czas na odpowiedź w licytacji to 24h.


http://img138.imageshack.us/img138/7429/kpwim.jpg
http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/barbaros561.png

Offline

 
  • Index
  •  » RYNEK
  •  » Zasady posługiwania się rynkiem

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Is TS2 Space written by AI? etui iphone 14 plus